Funkcjami serwisu internetowego najczęściej weryfikowanymi za pomocą audytu jest łatwość w nawigowaniu po stronie oraz miła dla oka kolorystyka spójna z tożsamością firmy.

Audyt usability jest narzędziem kompleksowym i składa się z następujących etapów:

lista

Określenie celów audytu (np. wzrost sprzedaży, dłuższe wizyty użytkowników na stronie)

lista
Określenie grupy docelowej strony internetowej

lista

Diagnoza nieprawidłowości w funkcjonowaniu strony (na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań oraz opinii użytkowników)

lista

Przedstawienie propozycji zmian takich jak: kolorystyka, formularze, menu nawigacyjne, czytelność tekstów, architektura informacji, wyszukiwarka, dostępność do informacji, ścieżki nawigacyjne, obszar pierwszego widoku

Dlaczego każda strona potrzebuje adydytu usability?

Większość z nas posiada swoją domenę, ale czy wielu może stwierdzić, że ich strona sama na siebie zarabia? Niestety w wielu przypadkach strona www jest nieatrakcyjną i niefunkcjonalną próżnią, a korzystanie z niej przysparza użytkownikom trudności. Jak wielu potencjalnych Klientów zniechęciło się długo czekając na zalogowanie się na stronie czy szukając interesujących ich informacji?

Przeprowadzony przez nas audyt usability umożliwia skuteczny relifting serwisu internetowego. Dzięki kompleksowym badaniom i analizom, zespół profesjonalistów zaprojektuje nowatorskie rozwiązania, które zmaksymalizują wydajność Twojej strony www, jej atrakcyjność i użyteczność. W kontekście proponowanych rozwiązań, należy pamiętać, że strona internetowa jako osobista wizytówka, staję się inwestycją.

Czym jest Usability?

Usability (użyteczność) jest to miara satysfakcji użytkownika, z uwzględnieniem wydajności i efektywności strony, z której korzystamy do osiągnięcia określonych celów. Norma ISO 9241 z 1998 definiuje użyteczność jako miarę wydajności, efektywności i satysfakcji użytkownika z jaką dany produkt może być używany dla osiągnięcia danych celów przez danych użytkowników w danym kontekście.

Użyteczny serwis internetowy jest:

  • intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu pozwala skrócić czas potrzebny na nauczenie się jej
  • zwiększa wydajność w wykonywaniu czynności do których jest przeznaczony
  • powoduje satysfakcję i zadowolenie wynikające z jego używania
  • nie powoduje frustracji użytkownika
  • zapobiega popełnianiu błędów podczas jego używania
  • All
  • Identyfikacja Wizualna
  • Sklepy Internetowe
  • Strony Internetowe
Pokaż więcej TD_LOADALL