Digital product development> Warsztaty projektowe

Warsztaty projektowe są punktem wyjściowym przed przystąpieniem do projektu

Warsztaty pozwalają na wypracowanie wspólnie celów, rozwiązań oraz sposobu realizacji. Taka formuła pozwala również na wspólne określenie kto jest najważniejszym klientem portalu, co jest najważniejszą cechą oferowanej usługi oraz co możemy zrobić, aby wyprzedzić konkurencję.

Warsztaty projektowe to interaktywne spotkania grupowe, które mają na celu zaangażowanie zespołu projektowego (zarówno po stronie inwestora jak i wykonawcy, a niekiedy także przedstawiciela grupy docelowej) w proces planowania i definiowania kluczowych elementów związanych z projektem. Te warsztaty są kluczowym etapem przygotowania do tworzenia portalu internetowego.

Głównym celem takich warsztatów jest zdefiniowanie celów projektu, potrzeb użytkowników, funkcjonalności, interfejsu użytkownika i strategii dla przyszłego portalu internetowego. Warsztaty umożliwiają wypracowanie wspólnej wizji projektu i określenia kierunku, w którym powinien się rozwijać. Podczas warsztatów definiujemy kluczowe aspekty, takie jak grupa docelowa, cele biznesowe, priorytety funkcjonalne, preferowane technologie, oczekiwania użytkowników, co pomaga w stworzeniu planu działania i harmonogramu projektu. Efektem warsztatów jest opracowanie dokumentacji ( w formie raportu lub prezentacji) zawierającej ustalenia, wnioski i wytyczne dotyczące projektu, które stanowią podstawę do dalszych prac nad portalem internetowym. Dokument ten umożliwi też przygotowanie szczegółowego kosztorysu, oraz podział pracy nad projektem na etapy..

Warsztaty projektowe

Dlaczego warto zacząć od warsztatów projektowych?

W trakcie warsztatów staramy się określić grupę docelową, elementy wyróżniające ofertę i to czym chcemy przyciągnąć klientów. Informacje te pomagają określić które rozwiązania funkcjonalne będą bardziej odpowiednie dla tego projektu.

Zespół

Wnikliwa analiza

Poznanie specyfiki planowanej aplikacji: co ją wyróżnia, jaki proces ma usprawnić, pozwala na przygotowanie skutecznej i efektywnej aplikacji.

Doświadczenie

Ideacja projektu

Jednym z kluczowych etapów procesu projektowego jest ideacja, czyli generowanie i rozwijanie oryginalnych pomysłów.

Rozwój

Generowanie pomysłów

Myślenie zorientowane na generowanie pomysłów jest aktywowane w odpowiedzi na pytanie „W jaki sposób…?” lub „Jak mogę…?”, czyli tak zwane pytania H2 (ang. How to?). S

Zaufanie

Tworzenie person

Zbieramy informacje o naszym typowym użytkowniku jak: cele, potrzeby, obawy, wiek oraz dane demograficzne. Stworzenie persony zwiąksza świadomość kim jest klient i jakie są jego potrzeby.

Etapy pracy

Jak wygląda plan warsztatów projektowych?

 1. Założenia projektowe
  Założenia projektowe

  Omawiamy pomysł starając się określić do kogo portal będzie skierowany i jakie potrzeby będzie realizował. Na tym etapie określamy też grupę docelową, definiujemy personę oraz omawiamy jej potrzeby, zachowania i co klienci zyskują wybierając ten produkt lub usługę Zastanawiamy się też nad metodami monetyzacji, czyli w jaki sposób portal będzie zarabiał na siebie w przyszłości.

 2. Analiza konkurencji
  Analiza konkurencji

  Omówienie konkurencyjnych stron internetowych - polskich jak i zagranicznych. Każdą z propozycji staramy się przeanalizować w kwestii dobrych i złych rozwiązań - zarówno pod kątem funkcjonalnym jak i graficznym. Zapisujemy adresy tych stron razem z listą lubianych i nielubianych rozwiązań - taka lista pomoże na etapie tworzenia prototypów portalu.

 3. Rozwiązania funkcjonalne
  Rozwiązania funkcjonalne i stylistyczne

  Przeanalizowanie potrzeb wszystkich typów użytkowników pozwala stworzyć listę funkcjonalności jakie chcielibyśmy żaby znalazły się na portalu. Na tym etapie możemy od razu określić które z tych funkcjonalności będą niezbędne od samego początku funkcjonowania portalu oraz te, które możemy wdrożyć w przyszłości (podział prac na etapy zmniejsza koszt początkowy i przyspiesza czas uruchomienia pierwszej wersji systemu). Zastanawiamy się jakie zakładki powinny znaleźć się w głównym menu, oraz jakie elementy chcielibyśmy zamieścić na stronie głównej.

 4. Co dalej?
  Ścieżka użytkownika

  Zaczynamy od zdefiniowania jakie zadanie będzie realizował przykładowy użytkownik, a następnie krok po kroku opisujemy działania jakie musi wykonać aby zrealizować założony cel. Ten etap pozwala nie tylko określić na jakim etapie będziemy odblokowywać dostęp do poszczególnych funkcjonalności ale również pozwala stworzyć pełną listę podstron.

Co nas wyróżnia?

Powierzając nam realizację działań, możesz być pewien, iż zajmą się nim najlepsi profesjonaliści z wielu branż.

Doświadczenie

Doświadczenie

Dzięki długoletniej działalności na światowym rynku internetowym, nasi specjaliści dysponują unikalnym doświadczeniem, które wykorzystane na potrzeby naszych licznych klientów.

Rozwój

Rozwój

Świat mediów internetowych podlega ciągłym zmianom, dlatego tylko stała obserwacja i analiza trendów i technologii, może zapewnić najwyższą jakość i skuteczność.

Zespół

Zespół

Zespołowy charakter pracy w Coal Creative umożliwia sprawny przebieg planowania, realizacji i wdrożenia projektu, a tobie - zwiększenie zysków i kreację na poziomie.

Zaufanie

Zaufanie

Dzięki współpracy na partnerskich warunkach i efektom naszej pracy jesteśmy polecani innym klientom. Ponad 95% naszych klientów to osoby z polecenia.

FAQ

Potrzebujesz więcej informacji? Dowiedz się więcej na temat etapów tworzenia produktu cyfrowego.

 • Analiza konkurencji czy ogólnego makrootoczenia danego przedsiębiorstwa pomaga w odnalezieniu błędów, które popełniła konkurencja oraz dobrych rozwiązań, które wdrożyła. Analiza rynku pozwala na lepsze zaplanowanie inwestycji i daje nam możliwość uczenia się na błędach konkurencji oraz wdrażania tylko tych rozwiązań które mają potencjał najwyższej efektywności. Na analizę składa się wiele elementów takich jak analiza narzędzi, analiza strategi marketingowej czy analiza komunikacji wizualnej naszego konkurenta lub podobnego systemu.
 • Warsztaty projektowe to spotkanie w którym uczestniczy inwestor i wykonawca. Pozwalają one na zbudowanie wspólnych celi dla aplikacji, lepsze zrozumienie biznesu inwestora i celi stawianych przed aplikacją. Na warsztatach omawiana jest grupa docelowa, tworzone są persony przyszłych użytkowników oraz omawiane są sposoby na komercjalizację danego przedsięwzięcia, a nawet planowany jest dalszy rozwój systemu. Celem warsztatów projektowych powinno być takie zrozumienie przez wykonawcę celów inwestorów, które pomoże mu na podejmowanie lepszych decyzji w trakcie wdrożenia i późniejszej promocji.
 • Dzięki stworzeniu klikalnych makiet aplikacji, już na tym etapie możemy zaobserwować elementy, które wymagają korekty lub takie które są zbędne w danym miejscu a utrudniają modyfikację. Ale potencjalnie najważniejszą zaletą stworzenia prototypu jest fakt, że programiści otrzymują dokładny szkielet aplikacji, wiedzą jakie pól formularza mają być dostępne, wiedzą jak system ma się zachowywać na różnych typach urządzań oraz mogą wnosić własne uwagi i sugestie jeszcze przed rozpoczęciem prac programistycznych.
 • Z doświadczenia wiemy, że wdrożone przez programistów, pokryte unit testami aplikacje i tak często zawierają błędy. Testy manualne pozwalają na wykrycie i skorygowanie tych błędów. Pozwalają też na wykrycie nie tyle błędów samej aplikacji, ale również błędów w treściach, nieefektywnego działania danej funkcjonalności czy sprawdzenie wydajności systemu.
 • Często spotykamy się z sytuacją, w której inwestor w trakcie wdrożenia wpada na kolejne pomysły i chce dodać je do systemu. Super, nowe pomysły, lepsze rozwiązania to elementy zwiększające szanse digital product’u na sukces, ale wpływają na moment startu. Zazwyczaj proponujemy przeniesienie nowych pomysłów do etapy rozwoju gdyż może okazać się, że użytkownicy potrzebują innej funkcjonalności, a ta, która wydawała się dobrym pomysłem może okazać się niepotrzebna.

Najnowsze publikacje

Chcemy dzielić się naszą wiedzą związaną z szeroko pojętą obecnością firm w internecie.

Nasi klienci

Naszym największym sukcesem jest zaufanie, którym obdarzyli nas Klienci. Jesteśmy dumni z tego, co nasi Klienci mówią o naszej pracy.

Jestem naprawdę zadowolony wszystko na czas. Świetne pomysły cieszę się że wybrałem akurat was.

Piotr Borówkowy Raj

Cechuje ich profesjonalizm usług, ale również ogromne zaangażowanie w prowadzone prace.

Tomasz Skyconcept

Każdorazowo wykazywali kreatywność i zaangażowanie oraz profesjonalną obsługą.

Adam Skyconcept

Praca nad naszą strona przebiegała szybko i sprawnie. Wszelkie nasze uwagi przyjmowane były w atmosferze dalszej chęci współpracy.

Sylwia Contract Administration Sp. z o.o.

Coal Creative to idealny partner dla każdego przedsięwzięcia realizowanego w Internecie. Profesjonalni i kompetentni w każdym calu.

Anna Jones Lang LaSalle Sp. z o.o.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z efektów Państwa pracy

Marcin Zagroszuj.pl

Dzięki za projekty. Wszystkie trzy są świetne. Dobra robota

Mateusz Solace

Strona bardzo nam się podoba i nie mamy do niej żadnych zastrzeżeń.

Piotr Maja Sp. z o.o.

Obejrzałam wszystko dokładnie i jestem BARDZO zadowolona.

Joanna Tort Pieluszkowy

Super, że serwer który Państwo oferują jest b.dobry, ponieważ zależy mi na poprawnym funkcjonowaniu strony www, tym bardziej że wygląda ona super :)

Michał Railad

Wszyscy mnie chwalą za nową stronę! Stronka jest super! Proszę więc pochwalić całą ekipę!

Dominika Manufakture

Najbardziej podoba mi się ostatnia strona. W ogóle jest super i naprawdę jestem zadowolony. Dziękuję.

Małgorzata Kancelaria Prawna Kaczorowski

Dziękuję za projekty, wyszło super! bardzo mi się podoba :) Logo jest piękne i jestem naprawdę pod wrażeniem.

Anna Aromic

I LOVE IT!!!! Wygląda naprawdę super. Bardzo bardzo mi się podoba!!!

Agnieszka Activity Junkie

Bardzo dziękuję za projekt. Jak zwykle trafili Państwo w sedno. Jest super.

Wojciech Torprojekt

Super !!!!!! Bardzo mi sie podoba :) Pełna akceptacja projektu !!

Monika LEA

Jestem zachwycona projektem strony!

Justyna FoodArtGallery
Prologis
JLL
FEM
Wrocław
TVP
Agora
Jakość obsługi
Sonko
Poltronic
PKB
M+Q
Koyo
JTEKT
IM
Sanofi
PBF
Simpdivcol
Flaga
Amerigas
Europol Gaz

Planujesz nowy projekt?
Chcielibyśmy usłyszeć o nim więcej

Imię i Nazwisko *
Email *
Firma
Telefon *
+48
Szukaj
  Opowiedz nam o swoim projekcie
  Planowany budżet projektu
  Dodaj załącznik
  Przeglądaj pliki No file chosen

  Zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności


  Porozmawiajmy!

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 71 333 73 43  Nie wiesz od czego zacząć?

  W uporządkowaniu informacji na temat planowanego projektu pomoże Brief Kreatywny
    pobierz Brief