Wsparcie projektowe > Dokumentacja projektowa

Tworzenie dokumentacji projektowej to etap planowania architektury informacji, struktury oraz funkcjonalności przyszłego projektu internetowego.

Dokumentacja projektowa przedstawia prototyp, zalecenia programistyczne oraz spójną koncepcję przyszłego portalu, sklepu lub aplikacji internetowej czy mobilnej. Proponowane są konkretne rozwiązania oraz dokładne instrukcje dla programistów wskazujące elementy kluczowe dla przyszłych użytkowników systemu zgodnie z zasadami User Centered Design.

Dlaczego potrzebuję dokumentacji projektowej swojej aplikacji?

Brak planowania to jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas tworzenia projektów internetowych. Z założenia każdy zlecany projekt powinien być dogłębnie przeanalizowany, a wnioski tej analizy powinny zostać zamieszczone w formie prototypu przyszłego systemu w analizie przedwdrożeniowej, która dodatkowo zawierać powinna konkretne wskazówki dotyczące prac wdrożeniowych.

Niestety klient nie tęskni za czymś, czego nie widzi dlatego ten etap jest najczęstszą ofiarą obniżania budżetu przeznaczonego na projekt tworząc tym samym błędy w końcowym stadium projektu, właśnie w momencie kiedy system zaczynają testować prawdziwi użytkownicy/klienci. W tym momencie zaczyna generować realne straty, których koszt wraz z wymaganymi pracami naprawczymi zazwyczaj przekracza koszt pełnej dokumentacji projektowej.

Dokumentacja projektowa

Dlaczego potrzebuję dokumentacji?

Brak planowania może doprowadzić do piętrzących się kosztów które zaczynają się pojawiać kiedy system zaczynają testować prawdziwi użytkownicy/klienci. Aby temu zapobiec, projekt powinien być dogłębnie przeanalizowany, a wnioski tej analizy powinny zostać zamieszczone w formie prototypu przyszłego systemu w analizie przedwdrożeniowej, która dodatkowo zawierać powinna konkretne wskazówki dotyczące prac wdrożeniowych.

Elementy dokumentacji

 1. Analiza przedwdrożeniowa
  Analiza przedwdrożeniowa

  Przeprowadzenie wnikliwej analizy makrootoczenia stanowi podstawę do usystematyzowania działań strategicznych. Poznanie specyfiki działalności firmy: co ją wyróżnia, jakimi kieruje się wartościami, pozwala na przygotowanie skutecznej i efektywnej strategii internetowej dostosowanej do potrzeb danego przedsięwzięcia internetowego. Minimalizuje ona tym samym ryzyko biznesowe związane z inwestycją jaką powinien być każdy projekt internetowy.

  dowiedz się więcej
 2. Koncepcja funkcjonalna
  Koncepcja funkcjonalna

  Na podstawie przeprowadzonej analizy celów biznesowych i potrzeby użytkowników, tworzymy zasady organizacji informacji w witrynie oraz projektujemy działanie elementów funkcjonalnych. Pozwala ona na określenie, już na etapie prototypowania zachowań, konkretnych elementów na określonych podstronach.

  dowiedz się więcej
 3. Architektura Informacji
  Architektura Informacji

  Dobra architektura informacji kładzie niezbędne podstawy dla systemu informacyjnego, który jest logiczny dla użytkowników. Głównym zadaniem przy projektowaniu aplikacji internetowej jest przewidywanie głównych pytań, z którymi użytkownicy mogą się zwracać do systemu informacyjnego. Projektując architekturę informacji należy określić jakie pytania są najczęstsze i jak należy na nie odpowiedzieć, by najlepiej spełnić ich oczekiwania.

  dowiedz się więcej
 4. Makiety Usability
  Makiety Usability

  Wstępny szkic, jakim jest makieta, prezentuje funkcjonalne szlaki nawigacyjne, rozplanowanie i podział architektury informacji, czyli rozplanowanie i podział treści. Umożliwia to praktyczne spojrzenie na realizowany projekt. Tworząc makietę usability, oznaczamy strefy priorytetowe, konstruujemy mapy klikalności, a także planujemy rozmieszczenie poszczególnych zakładek, boxów i buttonów. Szkic makiety usability uwzględnia także projekt i wdrożenie nowych rozwiązań graficznych, bezpośrednio wpływających na globalny wizerunek oraz postrzeganie firmy.

  dowiedz się więcej
 5. Projekty Graficzne
  Projekt Graficzny

  Nasz zespół doświadczonych specjalistów z zakresu grafiki i designu, zrealizuje każdy, nawet najbardziej wymagający projekt graficzny, dbając nie tylko o jego wysoki poziom estetyki wizualnej, ale również przystosowując go do potrzeb i oczekiwań każdego klienta.Nasze projekty graficzne realizowane są we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin, dzięki czemu nie tylko osiągają wysoki poziom estetyczny, ale również perfekcyjną jakość użytkową i praktyczną. Tylko z tak przemyślaną koncepcją możesz mieć pewność, że Twoja aplikacja będzie wybijać się na tle innych projektów.

 6. Wskazówki programistyczne
  Wskazówki programistyczne

  Proponowane są konkretne rozwiązania oraz dokładne instrukcje dla programistów wskazujące elementy kluczowe dla przyszłych użytkowników

Co nas wyróżnia?

Powierzając nam realizację działań, możesz być pewien, iż zajmą się nim najlepsi profesjonaliści z wielu branż.

Doświadczenie

Doświadczenie

Dzięki długoletniej działalności na światowym rynku internetowym, nasi specjaliści dysponują unikalnym doświadczeniem, które wykorzystane na potrzeby naszych licznych klientów.

Rozwój

Rozwój

Świat mediów internetowych podlega ciągłym zmianom, dlatego tylko stała obserwacja i analiza trendów i technologii, może zapewnić najwyższą jakość i skuteczność.

Zespół

Zespół

Zespołowy charakter pracy w Coal Creative umożliwia sprawny przebieg planowania, realizacji i wdrożenia projektu, a tobie - zwiększenie zysków i kreację na poziomie.

Zaufanie

Zaufanie

Dzięki współpracy na partnerskich warunkach i efektom naszej pracy jesteśmy polecani innym klientom. Ponad 95% naszych klientów to osoby z polecenia.

FAQ

Potrzebujesz więcej informacji? Dowiedz się więcej na temat wsparcia projektowego

 • Jeżeli planujesz inwestycję w innowacyjne narzędzie, system czy aplikację to odpowiedź jest krótka - tak. Dokumentacja projektowa zawiera informacje o tym jakie rozwiązania są obecnie stosowane, jakie rozwiązania sprawdzą się w przypadku twojego projektu oraz zawierają opisany projekt całego systemu. Dokument, po przekazaniu developerom stanowi źródło odpowiedzi na wszystkie pytania jakie może mieć zespół wdrażający dany projekt. Dokumentacja projektowa jest o tyle istotna, że posiada ona opis i projekt nie tylko tego jak dany element ma wyglądać ale również jak ma działać, co może mieć kluczowe znaczenie z punktu widzenia przyszłych użytkowników.
 • Niezależny nadzór projektowy to idealne narzędzie dla inwestorów którzy mają zespół wdrożeniowy, który pracuje nad projektem ale chcieliby mieć pewność, że deweloperzy podczas podejmowania decyzji dbają głównie o interes inwestora a nie swój własny. Nadzór projektowy stawia naprzeciwko zespołu deweloperów równie doświadczonych deweloperów i project managerów, którzy weryfikują, sprawdzają i odpowiadają na pytania zespołu wdrożeniowego z wyłącznym celem dbania o interes inwestora.
 • Jeżeli masz wrażenie, że twoja inwestycja nie przynosi oczekiwanych rezultatów, konsultacje projektowe są właśnie dla ciebie. W praktyce, w trakcie konsultacji powdrożeniowych sprawdzane jest czy system spełnia wymagania specyfikacji, gdzie znajdują się elementy które nie działają lub działają źle i co można usprawnić. Jest to idealna metoda na planowany rozwój aplikacji oraz niezależne sprawdzenie systemu pod kątem błędów czy problemów.
 • Outsourcing pozwala na oddelegowanie zadań związanych z oprogramowaniem do zewnętrznej firmy i pracę na zasadach time&material. Dzięki outsourcingowi możesz zlecić zadania specjalistom bez konieczności zatrudniania specjalisty czy podpisywania kontraktu na konkretne zadania. Jest to idealne rozwiązanie jeżeli chcesz zmodyfikować, poprawić lub ulepszyć aplikację, wiesz jakie zadania potrzebujesz aby zostały zrealizowane i potrzebujesz aby ktoś, najprościej mówiąc, się tym zajął.
 • Jeżeli chcesz aby treści na twojej stronie, systemie, aplikacji czy nawet na przekazach reklamowych był maksymalnie skuteczny i budował twój wizerunek powinieneś skorzystać z usługi copywriting’u. Copywriting pozwala na przygotowanie treści które nie tylko będą pomagały ci w sprzedaży ale mogą również zapobiegać frustracji użytkowników (dobrym przykładem są tutaj komunikaty błędów, które źle napisane mogą skutecznie odstraszać).

Najnowsze publikacje

Chcemy dzielić się naszą wiedzą związaną z szeroko pojętą obecnością firm w internecie.

Nasi klienci

Prologis
JLL
FEM
Wrocław
TVP
Agora
Jakość obsługi
Sonko
Poltronic
PKB
M+Q
Koyo
JTEKT
IM
Sanofi
PBF
Simpdivcol
Flaga
Amerigas
Europol Gaz

Planujesz nowy projekt?
Chcielibyśmy usłyszeć o nim więcej

Wysyłając formularz akceptuję Politykę Prywatności

 


Porozmawiajmy!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 71 333 73 43Nie wiesz od czego zacząć?

W uporządkowaniu informacji na temat planowanego projektu pomoże Brief Kreatywny
  pobierz Brief